صفحه نخست | آرشيو مطالب | ارتباط با ما | | خانگي سازي | ذخيره صفحه | لينك آر اس اس | طراح قالب

کاربر مهمان، خوش آمديد به .::کارشناسی ارشد پیام نور - معاون دانشگاه پيام‌نور: منابع و سرفصل آزمونهاي فراگير تغيير كرد ::.

موضوعات
تحقیق درعملیات
تئوریهای مدیریت پیشرفته
مدیریت استراتژیک اطلاعات
موضوعات عمومی
ثبت نام برای مطالعه گروهی
اقتصاد مدیریت
راهنمایی

آرشيو ماهيانه
اسفند ۱۳۹۰
بهمن ۱۳۹۰
دی ۱۳۹۰
مهر ۱۳۹۰
بهمن ۱۳۸۹
دی ۱۳۸۹
مهر ۱۳۸۹
شهریور ۱۳۸۹
مرداد ۱۳۸۹
خرداد ۱۳۸۹
اردیبهشت ۱۳۸۹
فروردین ۱۳۸۹
ادمه ی آرشیو ماهانه

لينک دوستان

آمار بازديد

تبليغات


پيام مديريت وبلاگ : با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، به اين وبلاگ خوش آمديد . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وبلاگ ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما در بهتر شدن كيفيت مطالب وبلاگ ياري رسانيد .

معاون دانشگاه پيام‌نور: منابع و سرفصل آزمونهاي فراگير تغيير كرد

با تشريح شيوه جديد پذيرش دانشجوي فراگير؛
معاون دانشگاه پيام‌نور: منابع و سرفصل آزمونهاي فراگير تغيير كرد
افزايش ظرفيت فراگير كارشناسي و كاهش ظرفيت ارشد


معاون آموزش و سنجش دانشگاه پيام نور با تشريح شيوه جديد پذيرش دانشجوي فراگير، گفت: از سال تحصيلي جديد منابع آزمون و نحوه گزينش دانشجو در دوره‌هاي فراگير تغيير کرده است، همچنين شرط پذيرش در اين دوره نمره فرضي است، به عبارت ديگر کساني پذيرفته مي‌شوند که بالاترين نمره را کسب کرده باشند و ملاک، معدل فرد نيست.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، دکتر عبدالله معتمدي در جمع خبرنگاران در شيراز با بيان اينکه ثبت‌نام دوره‌هاي فراگير کارشناسي و کارشناسي ارشد از 13 دي ماه آغاز خواهد شد، افزود: از اين پس نحوه پذيرش دانشجو از ميان دانش‌پذيران براساس شرط معدل و حداقل نمره در دروس نخواهد بود.

وي با تاکيد بر اينکه تقريبا در تمامي رشته‌ها در دوره‌هاي فراگير يک تا چند درس يا حتي موضوع دروس دستخوش تغيير شده است، گفت: دانش پذيران و متقاضيان اين دوره‌ها مراقب باشند که در کلاسهاي آموزشي که توسط آموزشگاه‌هاي فاقد مجوز بخش خصوصي برگزار مي‌شود منابع سالهاي گذشته تدريس مي‌شود و متقاضيان با حضور در اين كلاسها وقت و هزينه خود را تلف مي‌كنند.

اين مقام آموزشي گفت: در گذشته علاوه بر اينکه ظرفيت پذيرش اعلام نمي‌شد، تنها کساني موفق به عبور از دوره دانش‌پذيري مي‌شدند که معدل آنان در مقطع کارشناسي حداقل 12 و نمره هر درس آنها کمتر از 10 نباشد و در مقطع کارشناسي ارشد معدل کل کمتر از 14 و نمره هر درس کمتر از 12 نباشد.

وي با بيان اينكه در روش جديد در كليه رشته محل‌ها ظرفيت اعلام مي‌شود و داوطلبان دوره‌هاي کارشناسي ارشد قادر به انتخاب 10 رشته محل هستند، گفت: شرط پذيرش در اين دوره نمره فرضي است، به عبارت ديگر کساني پذيرفته مي‌شوند که بالاترين نمره را کسب کرده باشند و ملاک، معدل فرد نيست.

دکتر معتمدي با تاكيد بر اينكه هيچ موسسه‌اي در سطح کشور از دانشگاه پيام نور براي برگزاري دوره‌هاي آموزش فراگير مجوز ندارد، گفت: برخي موسسات مانند جهاد دانشگاهي و تراکتورسازي تبريز در بعضي از مراکز دانشگاهي پيام نور کشور تنها بعد از پذيرفته شدن فرد به عنوان دانشجو امکان برگزاري دوره‌هاي آموزشي را دارند.

وي تاکيد کرد: موسساتي که از آموزش عالي مجوز دريافت کرده اند منحصرا اجازه برگزاري کلاس در همان بخشي که مجوز صادر شده، هستند و در خصوص دوره‌هاي فراگير هيچ موسسه‌اي مجوز برگزاري دوره و کلاس را ندارد.

وي با بيان اينكه اين موضوع امسال با تغيير برخي منابع و دروس براي دانش‌پذيران دوره‌هاي فراگير ايجاد اشکال خواهد کرد، گفت: اين موسسات همچنان براساس منابع سالهاي گذشته اقدام به برگزاري کلاس مي‌کنند و از منابع جديد اطلاعي ندارند.

معاون آموزشي و سنجش دانشگاه پيام نور با بيان اينکه اين دانشگاه براي دانش پذيران در تمام رشته‌هاي فراگير دوره‌هاي آموزشي را پيش بيني و برگزار مي‌کند، گفت: هزينه ثبت‌نام حدود 50 هزار تومان است اما دانش پذيران براي شرکت در کلاس‌ها بايد هزينه‌اي جزعي را تقبل و پرداخت کنند که در صورت قبولي در آن درس و محسوب شدن آن جزو واحدهاي آموزشي عملا هزينه‌اي به هدر نرفته است.

وي گفت: داوطلباني که پذيرفته نمي‌شوند يا کساني که بعد از پذيرفته شدن انصراف مي‌دهند بلافاصله سال بعد امکان حضور در دوره‌هاي فراگير را خواهند داشت.

اين مقام آموزشي در خصوص تغييرات اعمال شده در دروس و منابع امتحاني رشته‌هاي فراگير گفت: در اکثر رشته‌ها حداقل يک و بعضا بيش از يک و گاهي موضوع درس تغيير کرده است و در مقطع کارشناسي نيز سه تا چهار عنوان يا درس مشمول تغيير شده است.

وي گفت: امسال ظرفيت پذيرش در دوره‌هاي کارشناسي فراگير افزايش و در دوره‌هاي کارشناسي ارشد احتمالا کاهش پيدا خواهد کرد.

دکتر معتمدي يادآور شد: سال گذشته از ميان 176 هزار داوطلب 36 هزار نفر در دوره‌هاي کارشناسي و از ميان 104 هزار نفر داوطلب حدود 5 هزار نفر در دوره‌هاي کارشناسي ارشد پذيرفته شدند.

اين مقام مسئول گفت: امسال در 57 رشته و 6 هزار و 586 رشته محل در مقطع کارشناسي و 10 رشته و 350 رشته محل در مقطع کارشناسي ناپيوسته و در 54 رشته و 188 رشته محل کارشناسي ارشد دانشجو پذيرفته خواهد شد.

وي اضافه کرد: رشته‌هاي مهندسي راه و ترابري و مديريت رسانه امسال به رشته‌هاي مقطع کارشناسي ارشد اضافه شده است.

به گزارش ايسنا از شيراز رئيس دانشگاه پيام نور استان فارس نيز با اشاره به برگزاري پنجمين همايش معاونان و مديران آموزشي مراکز پيام نور کشور، گفت: اين همايش دوروزه در شيراز و با حضور 80نفر با موفقيت برگزار شد.

دکتر علي رضا موغلي افزود: در اين نشست مباحث کاربردي آموزشي از سوي هر واحد دانشگاهي مطرح و بررسي شد و راهکارهاي ارائه شده به صورت دستورالعمل درمي‌آيد.

وي اضافه کرد: امسال رشته مديريت دولتي گرايش منابع انساني در مقطع کارشناسي ارشد در دانشگاه پيام نور شيراز ايجاد شده و دانشجو مي‌پذيرد.

وي از راه‌اندازي دفتر پشتيباني تحقيقات دانشگاه پيام نور در استان فارس خبر داد و گفت: از اين پس به صورت سيستماتيک از طرحها و مقالات و پروژه‌هاي پژوهشي حمايت لازم انجام خواهد شد.

اين مقام مسئول با اشاره به افزايش ميزان چاپ مقالات و طرحهاي پژوهشي در استان فارس گفت: سال 85 تعداد 8 مورد طرح پژوهشي ارائه شده بود و امسال اين ميزان به 186 طرح رسيده است.

وي با بيان اينکه 18 اختراع دانشجويي توسط دانشجويان دانشگاه پيام نور استان فارس ثبت شده است، گفت: امسال سه رشته به رشته‌هاي کارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور در استان فارس افزوده شده است.نوشته شده توسط دانشپذیر در دوشنبه بیست و سوم آذر ۱۳۸۸ و ساعت 13:25


مطالب پيشين

:: نتایج آزمون کارشناسی ارشد بهمن 1390 دانشگاه پیام نور
:: پذيرش دانشجو در دانشگاه تهران
:: اعلام نتايج آزمونهاي فراگير در روز دوشنبه ساعت 18
:: دانلود سوال آزمون فراگير ديماه 1390
:: بخشنامه رياست جمهوري به دستگاه هاي اجرايي در خصوص مدارك دانشگاه پيام نور
:: توزیع کارت 3 آزمون فراگير از روز سه شنبه
:: زمان آزمون‌های فراگیر تغییر کرد/ شرکت 196هزار نفر در 3 آزمون پیام نور
:: تغییر زمان ثبت نام در کنکور فراگیر
:: ثبت نام داوطلبان آزمون کارشناسی ارشدآموزشهای الکترونیکی (مجازی ) سال تحصیلی 90-89 (نیمسال دوم)
:: سوالات دوستان
:: تمدید زمان ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد پیام نور
:: مطالب مفید جهت مطالعه
:: دلیل تاخیر در به روز رسانی وبلاگ
:: ثبت نام دوره دهم کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور
:: تكميل ظرفيت كارشناسي ارشد فراگير براي اولين بار

درباره
این وبلاگ جهت مطالعه گروهی دروس کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور راه اندازی شده بود ولی به سمت اطلاع رسانی در خصوص دوره های فراگیرکارشناسی ارشد سوق یافت امیدوارم با نظرات و پیشنهادات خود بنده را در اطلاع رسانــــى یاری فرمایید


پيوندهاي روزانه
چه بي صدا شكستم
مدیر سرا
گروه مدیریت و تاریخ دیدار
سازمان سنجنش کشور
دانشگاه پیام نور
سایت فروش کتاب

لیست تمام پیوند ها


جستجوPowered By blogfa.com Copyright © 2009 by arshad
Design By : wWw.Theme-Designer.Com